Mobiilne versioon

Uus büroohoone Vabaduse väljaku ääres

Kinnisvaraettevõtte Kawe ja Tallinna linna koostöös toimunud arhitektuurikonkursi võitis töö nimega Kawe City. Töö autoriteks on arhitektid Üllar Ambos, Pille Noole, Jaan Kuusemets ja Jiannis Lykouras. Projekti järgi rajatakse Vabaduse väljaku äärde kaasaegne büroohoone suurusega 10 770 m2. Konkursil osales kokku 27 tööd, osalejaid oli ka Portugalist ja Taanist.

Kawe partneri Jaanus Kosemaa sõnul on esikohatöös kõige paremini arvestatud ühiskondlike huvidega, hoone arhitektuurne keel on konservatiivne ning soliidne. Kosemaa hinnangul ei konkureeri rajatav hoone Vabaduse väljaku vanema hoonestusega, vaid suhestub hästi näiteks hotelli Palace fassaadielementide rütmiga.

Kawe omandas kinnistu aasta tagasi eesmärgiga algatada detailplaneering ning hoonestada kinnistu kaasaegse ärihoonega, sobitades selle Vabaduse väljaku äärsesse linnaruumi. Detailplaneeringu algatamise käigus otsustati koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga korraldada avalik arhitektuurikonkurss, leidmaks linnaruumi kujundamiseks parimat lahendust. Kosemaa sõnul koostatakse detailplaneeringu algatamiseks arhitektuurne eskiis peamiselt mahu määratlemise eesmärgil ning on hea, kui enne avalduse sisseandmist on leitud teatav ühine keel, vältimaks üllatusi. Kosemaa hinnagul jäädakse valitud hoone arhitektuuri juurde ka siis, kui alustakse ehitust.

8-liikmelisse žüriisse kuulusid Tallinna Linnaplaneerimise Ameti, Kawe ja Eesti Arhitektide Liidu esindajad.

Lisainfo

Jaanus Kosemaa

kawe.ee

Partner / juhatuse liige